БОТАНИКА БОЙЫНША 1-ШІ АЙМАҚТЫҚ (ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ҚАТЫСУМЕН) ОЛИМПИАДА

2021 жылдың 23 сәуірінде биология-география факультеті, ботаника кафедрасы онлайн форматта ботаника бойынша 1-ші аймақтық (халықаралық қатысумен) олимпиаданы өткізді.

Олимпиаданы ұйымдастырушылар: кафедра меңгерушісі А. К. Ауельбекова, профессор М. Ю. Ишмуратова, доцент С. У. Тлеукенова, доцент А. Г. Жумина, аға оқытушы А. К. Кыздарова, аға оқытушы Е. А. Гаврилькова.

Олимпиаданың мақсаттары:

* Мамандарды даярлау сапасын арттыру және студенттердің экологиялық, ғылыми және шығармашылық дүниетанымын қалыптастыру;

* Студенттердің шығармашылық қабілеттерін дамыту, зерттеу және өндірістік қызмет үшін дарынды жастарды анықтау және қолдау;

ЖОО студенттері мен оқытушыларының байланыстарын нығайту.

Олимпиаданың жұмыс тілдері: қазақ және орыс.

 

Олимпиаданың тақырыптық бағыттары:

  1. Өсімдіктер анатомиясы және морфологиясы
  2. Өсімдіктерді жүйелеудің өзекті мәселелері
  3. Өсімдіктердің көбеюі және интродукция негіздері
  4. Өсімдіктер экологиясының негіздері
  5. Микология, лихенология және птеридология
  6. Флористикалық әртүрлілік

Олимпиаданың бірінші кезеңі қатысушылардың электрондық пошталарына жіберілген тестілеу (40 тест тапсырмасы) түрінде өткізілді.

Екінші кезең төменде берілген тақырыптар бойынша жобаларды қорғау түрінде өтті:

1) Біздің аймақтың флорасын талдау;

2) Өсімдіктерді микроскопиялық талдау;

3) Дәрілік өсімдік: интродукция және ресурстар;

4) Споралы өсімдіктер: экология және фитоқорғау мәртебесі.

Олимпиадаға Қазақстан, Беларусия Республикасы және Ресейден 12 команда қатысты. 1-2 турдың қорытындылары және жеңімпаздардың орындарын бөлу 1-кестеде көрсетілген.

Итоги олимпиады по ботанике

 

ЖОО /команда атауы ТАЖ балдар Команда бойынша орташа балл / 1 кезең 2 кезеңінің қорытындысы  2 кезең бойынша балл Орындар
Орыс бөлімі  
1 PINUS, Гродненский Гресь Яна 32 32 7,6 39,6 2
Садковская Анна 34
Купченко Маргарита 30
2 команда МУК Алисейко Ефим 24 27,5 6,4 33,9  
Валиев Максим 31
3 Орехово-Зуево / команда 1 Воронцова Анастасия 26 28,7 6,4 35,1 3
Севумян Каринэ 31
Козлова Мария 29
4 Орехово-Зуево / команда 2 Печенкин Павел 25 26,7 8,4 35,1 3
Гуленков Сергей 30
Кулешова Татьяна 25
5 Орехово-Зуево / команда 3 Бородавкин Дмитрий 27 30 6,6 36,6 3
Баталова Элеонора 33
6 КарУ / рус Шишкина Ева 29 32 7,2 39,2 2
Абикенова Анара 35
7 Костанайский региональный университет имени А. Байтурсынова Сеилова Амина 33 34,7 8,2 42,9 1
Жанбуршинова Аида 34
Костецкая Ванесса 37
Қазақ бөлімі      
8 Академия «Bolashaq» Осажанова Акниет 11 11 5,6 16,6  
Усеинбекқызы Айгерим 11
Намазова Мақпал 11
9 ИННОВАЦИЯЛЫҚ ЕУРАЗИЯ УНИВЕРСИТЕТІ Қабдрашит Балнұр 24 24 5,4 29,4 2
Алдамжар Аяулым 24
Сыздық Мөлдір 24
10 ҚАЗТҰТЫНУОДАҒЫ ҚАРАҒАНДЫ УНИВЕРСИТЕТІ Садыкова Аружан 15 13,5 5,4 18,9  
Жұмажанова Гүлжан 12
11 КарУ / каз Ауданбаева Назерке 28 28,7 6,4 35,1 1
Мағзұм Алмас 26
Толеутаева Айдана 32
12 ҚАЗТҰТЫНУОДАҒЫ ҚАРАҒАНДЫ УНИВЕРСИТЕТІ Тилеубаева Асель 13 13,4 7,6 21 3
Каирханова Аружан 14
Subscribe
Notify of
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x